Povratak majstora: Višća se vratio majstorskim golom i asistencijom (VIDEO)

Nogomet 12. mar 202317:49 0 komentara
Trabzonspor

Fudbaleri Trabzonspora upisali su veliku pobjedu u 25. kolu turske Superlige rezultatom 4:1. Junak je bio bivši reprezentativac BiH Edin Višća koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Poveo je Trabzon u osmoj minuti, a strijelac je bio Yusuf Yazici.

Gosti u 22. minuti ostaju sa igračem manje jer je pocrvenio Belhanda, ali ih to nije spriječilo da stignu do poravnanja.

Igrao se finiš prvog dijela kada ne Ndiaye poravnao rezultat.

U drugom dijelu na scenu je stupio Edin Višća. Oporavio se 33-godišnji ofanzivac nakon teške povrede ruke, a u igru je ušao u 76. minuti kada je zamijenio Siopisa.

Samo dvije minute kasnije sjajno je uposlio Victora Huga koji pogađa za novu prednost domaćina.

U 81. Višća demonstrirao majstoriju. Izveo je slobodan udarac iskosa, snažnim šutem iznenadio protivničkog golmana i postigao prvi gol u sezoni.

Pobjedu Trabzona ovjerio je Bozuk u 4. minuti nadoknade.

Trabzon je peti na tabeli Superlige nakon ove pobjede sa 41 osvojenim bodom. Adana je 4. sa bodom više.