Poznato koliko je bilo gledalaca na Grbavici u vječitom derbiju i zarada Želje

Nogomet 27. aug 202211:33 3 komentara
N1 / F.Z.

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva priredili su spektakl na Grbavici u 147. vječitom derbiju. Navijači su uljepšali najveću utakmicu BiH.

VEZANE VIJESTI:

Prema zvaničnim podacima Plavih sa Grbavice, utakmicu Želje i Sarajeva pratilo je 12.600 gledalaca.

“Derbiju je prisustvovalo 11.100 domaćih i 1.500 gostujućih navijača” potvrđeno je za N1 iz FK Željezničar i dodali:

“Prihod od ulaznica sa utakmice protiv Sarajeva iznosi 89.800,00 KM. FK Željezničar zahvaljuje se navijačima na fantastičnoj atmosferi i podršci tokom svih 90 minuta. Željovci su svoj tim podržavali i podizali i kod rezultata 0:2, te su na kraju Plave nosili do dva gola u posljednjim minutama i remija u derbiju.Evropski ambijent Grbavice, fanatična podrška navijača i zanimljiv meč na terenu potvrdio je da je sarajevski derbi jedan od najvećih u Evropi”

Bordo tim ostao je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena sa igračem manje, kada je Frana Čirjak zbog drugog žutog kartona mora ranije u svlačionicu.

Kada se očekivalo da će Željezničar u nastavku iskoristiti prednost jednog igrača više na terenu, uslijedio je “hladan tuš”, jer za vodstvo ekipa sa Koševa pogađa Ivan Ikić iz penala nakon samo tri minuta igre u nastavku. Marin Galić je igrao rukom u kaznenom prostoru prije toga.

Fudbaleri Feđe Dudića 14 minuta prije kraja šokirali su Grbavicu, kada je Musa Muhammed pogodio na 0:2.

Međutim, domaći uspijevaju doći do boda u finišu. Prvo Dženan Haračić postiže prvi gol u sezoni za 1:2 igrala se 88. minuta. A onda Samir Bekrić u 96. minuti sjajnim šutem iz slobodanjaka postavlja konačnih 2:2.

Osmo kolo Sarajevo je domaćin u Zenici Leotaru 30. augusta, a dan kasnije momci Edisa Mulalića gostuju Posušju.