Premier liga: Novi kiks Arsenala, Southampton poražen

Nogomet 11. feb 202318:21 0 komentara
REUTERS/David Klein

U centralnom terminu u subotu na programu je bilo pet utakmica 23. kola Premier lige. Pobjede su ostvarili samo Fulham, Leicester i Wolverhampton.

Kiksirao je vodeći Arsenal. Topdžije su na svom Emiratesu dočekale komšije, fudbalere Brentforda i nakon velike borbe igrali samo neriješeno 1:1.

Pojačanje iz Brightona Belgijanac Leandro Trossard prvim golom u novom dresu doveo je domaći tim u vodstvo u 66. minuti, ali je samo desetak minuta kasnije izjednačio Ivan Toney.

Action Images via Reuters/Matthew Childs

Također u Londonu, ekipa Fulhama dočekala je Nottingham Forrest i na kraju slavili rutinski sa 2:0. Vodeći gol veoma efektan u 17. minuti postigao je brazilski veteran i nekadašnji as Arsenala i Chelsea, 34-godišnji Willian. U 88. minuti Solomon je postigao drugi gol za Fulham i postavio konačnih 2:0.

U Leicesteru je gostovao Tottenham i rano poveo, ali su domaće Lisice do kraja poluvremena preokrenule i potpuno nadigrale londonski tim. U nastavku meča Harvey Barnes ih je potpuno dotukao za konačnih 4:1.

Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Fenjeraš Southampton je u velikoj krizi rezultata, a tako je i poslije ovog kola. Počelo je idealno, poveo je u prvom poluvremenu pogotkom Argentinca Alacaraza i od 27. minute imao igrača više.

Međutim, u drugom poluvremenu pravi šok: prvo je tragičar bio Bednarek, nespretnom intervencijom zatresao je mrežu svog tima i poklonio gol gostima, da bi Vukovi novim pogotkom u 87. minuti osvojili cijeli plijen.

U duelu Crystal Palaca i Brightona nije bilo pobjednika, a oba gola viđena su u drugom poluvremenu u rasponu od samo nekoliko minuta.