Preokret Athletica za 11 minuta protiv Espanyola

Nogomet 07. feb 202223:11 > 23:25 0 komentara
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao savladao je Espanyol 2:1 u 24. kolu španske La Lige. Sva tri gola viđena su nakon samo 16 minuta.

Povela je ekipa iz Barcelone na San Mamesu poslije samo tri minute igre kada je mrežu domaćima pogodio Tonny Vilhena na asistenciju Javi Puada.

Samo dva minuta trebalo je Baskijcima da izjednače. Oihan Sanchet postigao je peti gol sezone, pored toga ima i tri asistencije. A kod gola mu je asistirao Raul Garcia.

Osmu pobjedu sezone za Bilbao u 16. minuti utakmice kreirao je odbrambeni igrač Inigo Martinez.

Tim Marcelino Garcia Torala je osmi na tabeli sa 34 bodova, i već četiri utakmice ne zna za poraz. S druge strane Espanyol isto toliko utakmice nije pobijedio i pozicioniran je na 13. mjestu sa 27.

Naredno kolo Espanyol igra gradski derbi protiv Barcelone 13. februara, a 14.2.2022. Bilbao ide na gostovanje Mallorci.