Preokret Brentforda, slavlje Leedsa i Brightona

Nogomet 02. jan 202217:07 0 komentara
Reuters/Matthew Childs

U prva tri nedjeljna meča 21. kola Premier lige pobjede su upisali Brentford, Brighton i Leeds.

Everton – Brighton

Brighton je rezultatom 3:2 slavio na gostovanju Evertonu.

Igrao se treći minut kada je Brighton došao do vodstva golom Mac Allisera, a već u 21. minutu gosti su imali dva gola prednosti. Burn je ovoga puta bio strijelac.

Everton je imao odličnu priliku da smanji zaostatak u 25. minutu, ali je Calvert-Lewin promašio penal.

Everton je ipak došao do gola u 53. minutu. Strijelac je bio Gordon.

Mac Allister je još jednom bio koban po Karamele i vratio Brighton na dva gola prednosti u 71. minutu, da bi pet minuta kasnije novi gol postigao Gordon i tako vratio neizvjesnost u ovaj duel.

Brighton iz 19 odihranih mečeva ima 27 bodova na osmom mjestu na tabeli, Everton je odigrao 18 utakmica i ima 19 bodova na 15. poziciji.

REUTERS/Peter Powell

Leeds – Burnley

Leeds je pred svojim navijačima bio bolji od Burnleya i pobjedu upisao rezultatom 3:1.

Na gol se u ovom meču čekalo do 39. minuta kada je Harrison donio prednost Leedsu.

Korne je samo osam minuta nakon ulaska u igru na poluvremenu pogodio za izjednačenje, ali je Dallas u 77. minutu bio precizan za novo vodstvo tima Marcela Bielse.

Pobjedu Leedsa zacementirao je James u drugom minutu nadoknade.

Leeds ima 19 bodova iz 19 utakmica i 16. je na tabeli, Burnley je odigrao 17 mečeva i ima 11 bodova na 18. mjestu.

Brentford – Aston Villa

Brentford je nakon preokreta savladao Aston Vilu 2:1.

Povela je Villa nakon 16 minuta igre nakon što je Buendia sjajno proigrao Dannyja Ingsa, ali je Brentford uspio da dođe do izjednačenja prije odlaska na odmor. Wissa je bio strijelac u 42. minutu.

Brentford nije odustajao i u u 83. minutu dolazi do preokreta. Asistent kod prvog gola, Roslev Rasmunssen ovoga puta je bio strijelac.

Nakon 19 mečeva, Brentford na 12. mestu ima 23 boda, a Aston Vila iz istog broja utakmica ima bod manje na poziciji niže na tabeli.