Preokret Napolia, Lyon osigurao nokaut fazu Lige Evrope

Nogomet 04. nov 202120:56 0 komentara
REUTERS/Kacper Pempel

Nakon uvodnih osam mečeva četvrtog kola Lige Evrope pobjede su upisali Napoli, Eintracht i Lyon, koji je osigurao plasman u nokaut fazu, dok je u preostalih pet duela viđen neriješen ishod.

Iako je igrao u drastično izmjenjenom sastavu, Napoli je savladao Legiju u Varšavi nakon preokreta 4:1.

Poljaci su poveli preko Emrelija u 10. minutu, da bi iz penala Zielinski u 51. i Mertens u 75. donijeli preokret Italijanima. Lozano je u 79. povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Ounas u 90.

Napoli je lider grupe C sa sedam bodova. Legija je druga sa šest.

Lyon je golovima Islama Slimanija u 61. i 63. i Totoa Ekambija u 90+2- minutu pobijedio prašku Spartu na svom terenu sa 3:0 i sačuvao maksimalan skor u takmičenju za ovjeru plasmana u narednu fazu dva kola prije kraja.

Lavovi na čelu grupe A imaju 12 bodova. Sparta je na četiri, koliko ima i Rangers. Brondby je na začelju sa dva.

Duel iste grupe između Brondbyja i Rangersa okončan je bez pobjednika 1:1. Balogun autogolom doveo domaćina do prednosti, da bi Ianis Hagi u 77. pogodio za bod Škota.

U grupi B viđena su dva remija. Sociedad – Sturm 1:1, Monaco – PSV 0:0.

Sturm je vodio u Baskiji pogotkom Jantschera u 38. minutu, ali je Sorloth u 53. postavio konačan rezultat. Bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović nije igrao za Sturm zbog bolesti.

Monaco vodi u grupi sa osam bodova. Sociedad ima šest, PSV pet, a Sturm jedan.

Eintracht je sa 2:1 slavio u Pireju protiv Olympijacosa. Domaći su poveli golom El Arabija u 12. minutu, da bi gosti do tri boda stigli preko Kamade u 17. i Haugea u 90+2.

Orlovi su lideri grupe D sa 10 bodova. Olympiacos ima šest.

Galatasaray i moskovska Lokomotiva su remizirali 1:1. Gol za Turke dao je Fegouli u 43, a Kamano je bio precizan za Ruse u 73.

Galata vodi u grupi E sa osam bodova. Lokosi su posljednji sa dva.