Preokret Napolija na Olimpiku, eurogol Kvaratskhelije

Nogomet 03. sep 202222:48 0 komentara
Andreas SOLARO / AFP

Lazio vodio poslije četvrtog minuta, ali na kraju poražen u derbiju kola Serije A od Napolija na stadionu Olimpiko – 1:2.

Domaći su iskoristili prvu šansu na meču, u četvrtom minutu Anderson je proigrao Zacaganija, koji je sa 17 metara šutirao izuzetno precizno. U 37. Minutu izjednačio je , posle kornera Zielinskog glavom je šutirao Kim, lopta se odbila od stative i ipak završila cijelim obimom iza linije Provedelovog gola.

U drugom poluvremenu Napolitanci su bili mnogo bolji rival. Imali su nekoliko vrlo dobrih prilika, kao što je bila ona Osimhena u 60. minutu, ali je Provedel izbio loptu u korner.

Nakon ubacivanja iz ugla i nešto duže akcije Anguisa je vratio loptu do Kvaratskhelije, a Gruzijac je sa 15 metara zakucao loptu u mrežu Lazija. Šest minuta kasnije posle prekršaja na Lazzariju nisu se oglasili ni sudija Sozza niti VAR soba, i pored žestokih protesta domaćih, prilikom kojih je Milinković-Saviću pokazan žuti karton.