Preokret Reala! Benzema u nadoknadi za pobjedu u Sevilli

REUTERS/Marcelo Del Pozo

Fudbaleri Reala savladali su nakon velikog preokreta Sevillu u gostima su u nedjelju uvečer u posljednjem duelu dana odigranom u okviru 32. kola La Lige. Slavio je Real na kraju rezultatom 3:2.

Imala je Sevilla do samog finiša pobjedu u rukama, ali je Real do pobjede došao u nadoknadi vremena.

Domaći su poveli sredinom prvog poluvremena sa dva brza gola. Prvo je mrežu u 21. minutu zatresao Ivan Rakitić, da bi samo četiri minuta kasnije pogodio i Erik Lamela.

Ispostavilo se da to nije dovoljno.

Rodrygo je na poluvremenu zamenio Camavingu i nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu meča smanjio zaostatak Madriđana na 2:1.

EUTERS/Marcelo Del Pozo

Igrao se 78. minut kada je Realu zbog igranja rukom, a nakon VAR provjere poništen gol koji je postigao Vinicius Junior.

Sve je bilo u redu u 83. minutu kada je Nacho Fernandez pogodio za 2:2.

A onda, u drugom minutu nadoknade, ko bi drugi nego Karim Benzema. Pogodio je Francuz za pobjedu svog tima na lepo dodavanje Rodryga.

Imala je Sevilla još skoro devet minuta da pokuša da spasi šta se spasiti da jer je nadoknada trajala gotovo 11 minuta, ali Real nije dozvolio da ovaj trijumf bude ugrožen.

Real na prvom mjestu na tabeli ima 75 bodova, Sevilla je na trećem mjestu ima 60, koliko ima i drugoplasirana Barcelona koja ima dva meča manje.