Preokret Rome u finišu, Đuriću 90 minuta

Nogomet 10. apr 202220:12 0 komentara
AS Roma

Roma je uspjela u samom finišu da napravi preokret i savlada fenjeraša Salernitanu 2:1 u meču 32. kola Serije A.

Meč je odlično počeo za goste. Ivan Radovanović, srpski internacionalac u dresu tima iz Salerna, uputio je sjajan udarac u 22. minutu poslije dodavanja Riberyja za veliku radost trenutno posljednjeplasirane ekipe na tabeli.

U nastavku prvog dijela Roma nije imala nijednu veliku priliku. U dva navrata su tražili penale, ali poslije konsultacije sa VAR tehnologijom, sudija je odlučio da ne pokaže na bijelu tačku.

Mučili su se Rimljani žestoko u drugom poluvremenu. Nisu uspijevali da stvore nijednu pravu priliku. Ipak u 82. minutu poslije odličnog dodavanja Mkhitaryana pogađa rezervista Carles Perez. Samo tri minuta kasnije tri boda Romi donosi Smalling poslije dodavanja Veretouta.

Tim Josea Mourinha je peti na tabeli sa 57 bodova, dva više od gradskog rivala Lazija. Salernitana za koju je Milan Đurić odigrao cijeli susret zakucana je za dno tabele sa samo 19 bodova i već se polako oprašta od elitnog statusa.