Prva trenerska žrtva u PLBiH: Rudar ostao bez šefa stručnog štaba

Nogomet 07. mar 202208:47 > 12:27 0 komentara
FK Rudar-Prijedor

Fudbaleri Rudar Prijedora poraženi su u subotu od Leotara rezultatom 2:1 u susretu 21. kola Premijer lige BiH nakon što su vodili do posljednjih pet minuta susreta.

Odgovornost za pad ekipe i drugi poraz u nastavku sezone preuzeo je šef stručnog štaba tima iz Prijedora Marko Tešić koji je podnio ostavku na tu funkciju.

“Podnio sam ostavku! Rekao sam u svlačionici da odlazim ako ne pobijedimo. To je normalan slijed događaja. Jednostavno prvo poluvrijeme smo odigrali kako smo željeli kako smo analizirali igru Leotara. Uspjeli smo dati gol, radili stvari koje smo spremali. Drugo poluvrijeme umjesto da završimo meč a imali smo dvije situacije preko Jakupovića i Zekanovića jednostavno ne znam šta se desilo. Pad koncentracije, nedostatak kvaliteta. Ovo je četvrta utakmica da u finišu primamo gol i tu osjećam odgovornost. Ispražnjen sam preuzimam odgovornost, a Rudar, kao i grad Prijedor zaslužuje da ostane u Premijer ligi”, rekao je Marko Tešić.

Rudar nakon 21 kola zauzima pretposljednje 11. mjesto na tabeli Premijer lige sa 16 bodova i predstoji mu velika borba za opstanak u nastavku sezone.