Prvi bodovi za Gruziju i Norvešku u kvalifikacijama za EP

Nogomet 28. mar 202320:17 0 komentara
REUTERS/Irakli Gedenidze

Fudbalske reprezentacije Gruzije i Norveške podijelile su bodove u meču drugog kola kvalifikacija za EURO 2024. Utakmica A grupe u Batumiju završena je rezultatom 1:1.

Gosti su poveli golom Alexandera Sorlotha u 15. minutu na asistenciju Fredrika Aursnesa i otišli na odmor sa minimalnom prednošću.

Domaća selekcija izjednačila je nakon sat vremena igre pogotkom Georgesa Mikautadzea iz kontranapada poslije odličnog dodavanja Solomona Kvekveskirija.

Najbolju šansu u nastavku meča propustio je kapiten Arsenala Martin Odegaard, sa sedam metara šutirao iz visoko iznad gola.

I jednoj i drugoj selekciji ovo su prvi bodovi u kvalfikacijama. Gruzija je bila slobodna u prvom kolu, dok je Norveška ubjedljivo poražena u Španiji (0:3).

U istoj A grupi od 20:45 u Glasgowu igraju Škotska – Španija.