Prvi poraz Partizana, Pepe i Lemina zaustavili crno-bijele

Nogomet 27. okt 202220:46 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Partizan doživio prvi poraz u D grupi Lige konferencije od Nice – 2:1, pa su crno-bijeli kolo prije kraja pali na drugu poziciju, upravo iza francuskog tima.

Protraćio je Partizan prvih 45 minuta u Nici, za to je kažnjen golom Nicolasa Pepea u 29. minutu. I to u situaciji kad francuski tim nije bio pretjerano agresivan, napadao je sporadično, a do gola je došao poslije serije grešaka gostujućih igrača, zaključno sa onom Fejsinom kad je iskusni vezista zakasnio, a bivši igrač Arsenala preciznim udarcem savladao Popovića.

Iako su imali gol prednosti, igrači Nice su željeli da “slome“ rivala na startu drugog poluvremena. Tada su Francuzi bili bolji rival, igralo se uglavnom na polovini Partizana, koji je zaista bio u podređenom položaju. Zakazali su Partizanovi stranci, pa je Petrić iz igre povukao Diabatea i Meniga…

Nica se u međuvremenu ispromašivala, Laborde je pogodio stativu, Popović odbranio nekoliko udaraca, između ostalih i vrlo dobar pokušaj Barda. I kad već sve to nisu iskoristili da dupliraju prednost vjerovatno u tim momentima i “zatvore” utakmicu, stigla je kazna. Upravo je taj detalj pokazao da je Partizan morao hrabrije, Urošević je pronašao Ricarda, kojem se lopta odbila, a on je preciznim udarcem poslao u gol Bulke za izjednačenje i veliku radost bučnih Grobara u Nici.

Ipak, to nije bilo dovoljno Partizanu da osvoji veliki bod, koji bi ih doveo u sjajnu poziciju. Samo četiri minuta trajalo je njihov vodstvo, Nica je nastavila sa napadima i do novog vodstva stigla je uz malo sreće, posle šuta Lemine lopta je pogodila loše postavljenog Belića, na putu do mreže prevarila je Popovića, ispostavilo se za konačnih – 2:1.