PSG na krilima Lea Messija bolji od Leipziga, Ajax deklasirao Dortmund

Nogomet 19. okt 202123:02 > 23:06 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Paris Saint Germaina savladali su nakon preokreta Leipzig sa 3-2, dok je Ajax deklasirao Borussiu Dortmund sa 4-0.

PSG je poveo već u devetoj minuti preko Mbappea, ali je Leipzig izjednačio u 28. kada je pogodio Andre Silva na asistenciju Angelina.

Gosti dolaze do preokreta u 57. minuti susreta preko Mukielea, ali onda na scenu stupa jedan od najboljih fudbalera svih vremena – Lionel Messi.

Najprije je pogodio za poravnanje u 67. minuti, da bi sedam minuta kasnije sa bijele tačke pogodio za preokret i pobjedu svog tima.

PSG nakon ove pobjede zauzima lidersku poziciju na tabeli grupe A sa 7 bodova, dok je Leipzig posljednjepalsirani bez bodova.

Ajax je u grupi C na iznenađenje deklasirao Dortmund sa 4-0

Marco Reus je u 11. minuti autogolom doveo domaći tim u prednost, da bi na 2-0 u 25. povećao Danny Blind.

Pobjedu Ajaxa su do kraja susreta ovjerili Antony u 57., te Haller u 72. minuti susreta.

Ajax nakon ove pobjede zauzima lidersku poziciju na tabeli grupe C sa 9 bodova, dok je Dormund drugoplasirani sa 6.