Pukla petarda: Wolfsburg za 45 minuta deklasirao Mainz

Nogomet 22. apr 202222:32 0 komentara
INA FASSBENDER / AFP

Fudbaleri Wolfsburga savladali su u uvodnom susretu 31. kola njemačke Bundeslige ekipu Mainza sa 5:0. Pobjedu Vukovima donijeli su Jonas Wind i Max Kruse.

Krenuli su Vukovi ofanzivno i odlučno od prve minute, a do prednosti stižu već u osmoj. Jonas Wind je pobjegao odbrani Mainza i pogodio za 1:0.

U 23. problem za Mainz. Tauer ruši protivničkog igrača u šesnaestercu, a sudija Osmers mu pokazuje direktan crveni karton, ali i na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Max Kruse.

Isti igrač 10 minuta kasnije povećava na 3:0. Baku je pronašao iskusnog Nijemca, a ovaj rutinski šalje loptu u mrežu nemoćnog Zentnera.

Robin Zentner je najzaslužniji što Mainz nije primio još neki pogodak u prvom dijelu, a konačan rezultat su u finišu prvog dijela postavili Wind i Kruse i to u 42. i drugoj minuti sudijske nadoknade.

U drugom dijelu Wolfsburg je rutinski priveo meč kraju i upisao sigurna tri boda.

Ekipa Floriana Kohfeldta je nakon ove pobjede na 11. mjestu tabele njemačke Bundeslige sa 37 osvojenih bodova. Mainz je deveti sa 39.