Putuj Evropo: Verona savladala Atalantu

Nogomet 18. apr 202223:23 > 19. apr 2022 14:09 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

U posljednjem susretu 33. kola Serije A Verona je kao gost savladala Atalantu 2:1 i tako čuvenoj Boginji znatno umanjila šanse da se nađe u Evropi naredne sezone.

Prethodnih godina standardni učesnici Lige šampiona, ali sada se Atalanti smiješi da propusti uopšte izlazak na međunarodnu scenu. Posebno nakon poraza na svom terenu od Verone.

Ekipa Igora Tudora pokazala je ponovo da joj najveći timovi Italije i to na njihovom terenu predstavljaju poseban izazov. I veoma često uspješno rješava te izazove. To je i sada bio slučaj.

Veliki vjetar u leđa za Veronu bio je prvi gol postignut u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Na asistenciju najboljeg strijelca Simeonea Cekarini je zatresao mrežu. Već u 55. minutu vodila je Verona 2:0. Sopstvenu mrežu zatresao je Kupmeiners i tada je bilo jasno da će teško Boginja do pozitivnog ishoda. Uspjela je Atalanta da smanji u 82. minutu preko Scalvinija. Ali to je bilo sve i nije uspjela da stigne ni do boda.

Sada Atalanta ima pet bodova manje u odnosu na Fiorentinu, koja drži mjesto koje vodi u Ligu Konferencije.