Ramosov debakl: Do crvenog u četiri minute

Nogomet 23. dec 202113:59 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Sergio Ramos ove sezone je za svoj novi klub PSG odigrao tri utakmice. Upravo zadnja protiv Lorienta će mu ostati posebno u januaru.

U 85. minuti utakmice kod Lorienta u 19. kolu francuskog prvenstva, pri vodstvu protivnika 1:0, Ramos, koji je ušao na poluvremenu, napravio je prekršaj za drugi žuti karton u samo četiri minute.

Prvi je dobio zbog preoštrog starta, a drugi, isključujući, zbog faula koji je napravio kao zadnji čovjek odbrane. Ramos je tako u najgorem trenutku ostavio ekipu s igračem manje, ali srećom po PSG, spasio ga je Mauro Icardi golom za 1:1 u sudijskoj nadoknadi.

Ramosu je ovaj crveni karton 27. u karijeri. Dvadeset puta isključen je u Primeri, pet u Ligi prvaka, gdje dijeli neslavni rekord s Ibrahimovićem i Daviesom, te po jednom u španjolskom Superkupu i sada u Ligue 1.