Rangers deklasirao Motherwell uz hat-trick Sakale

Nogomet 31. okt 202115:21 0 komentara
REUTERS/Russell Cheyne

Fudbaleri Rangersa savladali su u gostima Motherwell 6:1 u meču 12. kola škotskog Premiershipa. Junak pobjede bio je Fashion Sakala, koji je postigao hat-trick.

Ekipa Stevena Gerrarda je do osme pobjede u prvenstvu došla nakon preokreta, pošto su domaći poveli u 13. minutu golom Bevisa Mugabija.

Ipak, situacija se ubrzo promijenila na terenu i gosti su preuzeli inicijativu. Do izjednačenja je Rangers došao u 43. minutu golom Jamesa Taverniera, da bi već do kraja prvog dijela utakmice i preokrenuo – Fashion Sakala je pogodio u prvom minutu nadoknade.

Isti igrač je povećao na 3:1 u 63. minutu utakmice.

Situacija se dodatno pogoršala za Motherwell u 67. minutu, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Steven O’Donnell.

Lako su dolazili do prilika gosti u nastavku. Glen Kamara se u strijelce upisao u 75. minutu, da bi u 86. Sakala došao do hat-tricka.

Konačni rezultat postavio je Kemar Roofe u prvom minutu nadoknade.

Rangers je prvi na tabeli sa 27 bodova, četiri više od drugoplasiranog Celtica. Motherwell je na sedmom mjestu sa 15.