Rapsodija Barce, briljirao Torres

Nogomet 13. mar 202223:06 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone sa ubjedljivih 4:0 pobijedili su Osasunu kod kuće u 28. kolu La Lige i upisali četvrti uzastopni trijumf, kojim su sačuvali treću poziciju sa istim brojem poena kao četvrtoplasirani Atletico, ali uz jedan meč manje.

Katalonci igraju izvanredno u poslednje vrijeme, a nova potvrda stigla je u okršaju sa gostima iz Pamplone.

Za svega 13 minuta sredinom prvog poluvremena Barca je postigla tri gola i već tada riješila pitanje pobjednika. Idealna najava za predstojeći Clasiko u Madridu…

Raspoloženi Ferran Torres je tresao mrežu u 14. iz penala i zatim 21, da bi Pierre-Emerick Aubameyang u 27. povisio na 3:0.

Rutinski je Xavijeva ekipa u nastavku odrađivala posao. Kontrolisala je ritam i posjed lopte, sprječavajući rivala da ozbiljnije zaprijeti.

Na konačan rezultat čekalo se do 75. minuta kada je Riki Puig stavio tačku.

Lako je slavlje Barcelone moglo da bude i ubjedljivije. Ousmane Dembele je propustio veliku šansu u 70. minutu, a prije toga je blizu novog gola bio i Aubameyang.

Barca u sljedećem kolu gostuje Real Madridu u El Clasicu koji je na programu 20. marta. Osasuna dan ranije čeka Levante. U taj okršaj ulazi sa 11. mjesta uz 35 bodova.