Real dao tri gola, tri poništena

Nogomet 19. okt 202223:11 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Fudbaleri Real Madrida u desetom kolu prvenstva Španije bili su ubjedljivi na gostovanju Elcheu - 3:0.

Kraljevski klub je još bez poraza ove sezone i sa devet trijumfa i remijem prvi su na tabeli sa 28 bodova. Real Socieda i Barcelona (meč manje) imaju po šest manje, dok je Elche još bez pobjede i sa tri boda zakucan je za dno.

Real je poveo u 11. minutu pogotkom Federica Valverdea, a u prvom poluvremenu poslije VAR provjere poništeni su golovi Karima Benzeme i Davida Alabe.

Ekipa Carla Ancelottija je očekivano dominirala i u posljednjih 15-tak minuta otklonila sve dileme. Slavljenik Karim Benzema je u 75. minutu, u prvom meču nakon što je dobio „Zlatnu loptu“, postigao peti gol u Primeri, a konačan rezultat u finišu je postavio Marco Asensio iz jedanaesterca.

Benzemi je VAR u 61. minutu poništio još jedan gol zbog ofsajda.

Real ui sledjećem kolu dočekuje Sevillu, a Elche će protiv Espanyola u Barceloni pokušati da dođe do prve pobjede u sezoni.