Real Madrid bez primljenog gola u polufinale: Rodrygo presudio Chelseaju

Nogomet 18. apr 202322:53 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Fudbaleri Real Madrida slavili su i u Londonu protiv Chelseaja, nakon pobjede prije sedam dana u Madridu.

Deset minuta igre bilo je potrebno na Stamford Bridgeu za prvu veliku šasnu.

N'Golo Kante imao je idealnu priliku, ali nije bio dovoljno koncentrisan i promašio je prazan gol Courtoisa.

Uzvratili su fudbaleri Carla Ancelottija ubrzo. Desetak minuta kasnije, Rodrygo se našao u odličnoj prilici i po prijemu lopte u šesnaestercu Chelseaja šutirao, ali stativa spašava Kepu i Plavce.

Nastavak utakmice do kraja prvog dijela, nije donio uzbuđenja vrijedna pomena. Italijanski sudija Daniele Orsato pokazao je po jedan žuti karton na obje strane. Prvo Militau, a onda i Cucurelli.

BiH ima polufinalistu Lige prvaka: Milan i Krunić srušili Napoli!

Marc Cucurella našao se u sudijskoj nadoknadi u izglednoj situaciji za gol, ali njegov šut otišao je po sredini gola Courtoisa i Belgijancu nije bilo teško odbraniti udarac Chelseaovog fudbalera.

REUTERS/Dylan Martinez

Rodrygo je u 58. minutu probio po desnoj strani od Chelseavog gola, tražio Benzemu pred golom, lopta je došla do Viniciusa, koji nesebično vraća loptu do Rodryga koji matira Kepu.

Nekoliko minuta kasnije Enzo Fernandez pokušao je savladati golmana Realan, ali Belgijanac je magičnom intervencijom osujetio udarac Argentinca.

Kai Havertz tražio je penal u nastavku susreta, ali Orasto nije smatrao da je to duel za nasjtrožiju kaznu.

Konačnih 2:0 postavio je drugim golom na meču Rodrygo, a ovaj put mu je asistirao Valvrede.

Madriđani sa ukupnih 4:0 idu među četiri najbolje ekipe Evrope. I traže 15. titulu prvaka Starog kontinenta.