Real osvojio 35. titulu u Španiji, Ancelotti odmarao vedete

Nogomet 30. apr 202218:34 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Real Madrid je po 35. put prvak Španije. Kraljevski klub je poslije godinu dana pauze titulu osigurao trijumfom protiv Espanyola na “Santiago Bernabeu” - 4:0.

Dobio je Carlo Ancelotti  šta je htio. Iskusni italijanski stručnjak je pobjedom protiv Espanyola i matematički osigurao titulu, Kraljevski klub je četiri kola prije kraja La Lige nedostižan za najbliže pratioce, posle trijumfa nad ekipom iz Barcelone.

A do te pobede Real je došao uz “rezervni” sastav. Želio je Ancelotti da odmori vedete, one koji su iznijeli najveći teret u prvom meču polufinala Lige prvaka protiv Manchester Cityja, u kojem je njegov tim poražen sa 4:3.

Nije bilo čak osmorice startera sa Etihada, za revanš su odmarali Carvajal, Militao, Alaba, Mendy, Valverde, Kross, Vincius i Benzema. Uz ove sezone uglavnom rezerviste, zaigrali su još samo golman Curtois, kao i Modrić i Rodrygo.

I takav sastav bio je prejak za ekipu iz Barcelone, prva dva pogotka u slavljeničkoj atmosferi u Madridu postigao je Rodrygo, pogađao je u 33. i 43. Minutu. U drugom poluvremenu Asensio je potvrdio trijumf pogotkom u 55. minutu, a potom je Ancelotti želio da i oni koji si izneli najveći teret u sezoni dobiju ovacije.

U igru je uveo Krossa, Benzemu, Isca i Viniciusa, ali i 21-godišnjeg debitanta Marija Gilu, koji je do sada nastupao za “B” tim madridskog velikana. Da je majstor Benzema je pokazao u 81. minutu, kada je pogodio mrežu Espanyola na asistenciju Viniciusa.