Redsi su u krizi – Liga prvaka sve dalje, velika pobjeda Southamptona

Nogomet 14. jan 202317:52 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Fudbaleri Liverpoola upisali su i drugi uzastopni poraz u engleskoj Premier ligi. Bolji od njih u 20. kolu Premiershipa bili su fudbaleri Brightona sa 3:0.

“Labudovi” su bili mnogo bolji tim tokom većeg dijela susreta, a do zaslužene prednosti stigli su nakon dvije minute igre drugog poluvremena. Japanac Mitoma je napravio “dar-mar” u odbrani Redsa, dodao loptu do Sollyja Marcha kojem nije bilo teško da matira Alissona.

Samo šest minuta kasnije ponovo se tresla mreža Liverpoola. Ovoga puta je Ferguson uposlio Marcha, a ovaj još jednom rutinski matirao Alissona. Konačan rezultat za veliki debakl Liverpoola postavio je Danny Welbeck u 82. minuti susreta.

Redsi su tako upisali i drugi poraz u veoma kratkom periodu. Prethodno su poraženi od Brendforda sa 3:2, a u srijedu su remizirali i sa Wolvesima u okviru FA Kupa (2:2).

Velika pobjeda Southamptona

Velika tri boda upisao je i tim Southamptona i to nakon preokreta protiv Evertona, bilo je 1:2.

Povele su Karamele u 39. minuti, a strijelac je bio Onana nakon dodavanja Graya.

Ipak, u drugom dijelu probudio se James Ward-Prowse i sa dva sjajna gola donio pobjedu svojoj ekipi.

REUTERS/Molly Darlington

U preostala dva susreta velike pobjede upisali su Nottingham i Wolverhampton. Šumari su bili bolji od Leicestera golovima Johnsona (2:0), dok su Vukovi savladali West Ham preko Podencea (1:0).