Redsi tonu sve dublje: Liverpool i četvrti meč zaredom ne zna za pobjedu

Nogomet 04. feb 202318:09 0 komentara
Action Images via Reuters/Ed Sykes

Odigrano je još pet utakmica 22. kola Premier lige. Liverpool i dalje nastavlja sa lošim rezultatima, pošto je doživio poraz u Wolverhamptonu 3:0. Manchester United došao je do nove pobjede, na Old Traffordu je savladan Crystal Palace 2:1.

Loše, loše, preloše. Tako izgleda sezona Liverpoola, a izlaz iz krize se ne nazire. Ne samo da je četa Jurgena Kloppa na Molineuxu doživjela novi poraz, već je igra daleko ispod nivoa na koji su nas Redsi navikli posljednjih mnogo godina.

Praktično je sve bilo gotovo za 12 minuta. Prvo je u petom minutu Joel Matip postigao autogol, posle šuta Hwanga. A onda, samo sedam minuta kasnije Dawson je duplirao prednost.

U neka sretnija vremena, pa i prošle sezone, Redsi ne bi odustali, učinili bi sve da se vrate. Možda ni sada nije sporna želja, jesu napadali, ali osim šanse Mohameda Salaha, Liverpool nije stvorio nikakvu ozbiljniju šansu u prvom poluvremenu. Potpuno beskrvno je izgledao. Na početku drugog dijela imao je Wolverhamptonn i sreće. Dva šuta gostiju zaustavljena su na samoj gol liniji.

Nakon toga je Liverpool definitivno potonuo, a definitivno je prizemljen u 71. minutu kada je Ruben Neves zatresao mrežu za 3:0. Četvrti vezani meč bez pobjede, treći poraz, i niko ne može ni da pretpostavi kakve su razmjere ove krize. O Ligi šampiona se sve tiše govori, a izgledno je i propuštanje Evrope, ako se nešto hitno ne promijeni.

United upisao novu pobjedu

Manchester United je do 70. minuta držao apsolutno konce utakmice na Old Traffordu. I ponovo je briljirao Marcus Rashford. Prvo je poslije njegovog šuta igrač gostiju igrao rukom i napravio je penal, koji je u gol pretvorio Bruno Fernandes. Rashford je i sam stigao do gola, šestog u posljednjih sedam ligaških mečeva, pošto je rutinski u 62. minutu asistenciju Lukea Shawa proslijedio u gol.

REUTERS/Phil Nobl

A onda u 70. minutu opšta tuča, posle koje je najdeblji kraj izvukao Casemiro. Poslije pregledavanja snimka ustanovljeno je da je Brazilac zaslužio crveni karton. I utakmica se zakomplikovala, posebno kada je samo šest minuta kasnije Schlupp, koji je izvukao Casemirovo isključenje, smanjio na 2:1. Bilo je drame na Old Traffordu do kraja, ali na kraju bodovi su ipak ostali u Manchesteru.

REUTERS/Phil Noble

Najviše golova i uzbuđenja viđeno je na Villa Parku. Aston Villa je vodila dva puta u prvom dijelu. Prvo golom Watkinsa u devetom minutu. Leicester je izjednačio preko Maddisona u 12. minutu, ali je 20 minuta kasnije Vilal povela autogolom Souttara u 32. poslije šuta upravo Watkinsa. Ali do poluvremena je Leicester preokrenuo golovima Iheanahca u 41. minutu i Tetea u drugom minutu nadoknade.

Znatno tiše bilo je u drugom poluvremenu, ali daleko od toga da nije bilo iznenađenja. U 72. minutu Coutinho je postigao gol za 3:3, ali je poništen zbog ofsajda. A onda je u 79. minutu Praet postigao novi gol za Leicester za 4:2 i donio pobjedu Lisicama, prvu poslije pauze zbog Svjetskog prvenstva i pet ligaških utakmica.

REUTERS/David Klein

Brentford je ubjedljivo savladao Southampton 3:0 golovima Meeja, Embuema i Jenssena. Dok je Brighton poslije velike muke savladao Bournemouth na svom terenu, a strijelac je bio fantastični Mitoma u 87. minutu i to glavom.