Remi Bologne i Genoe na otvaranju 5. kola Serie A

Nogomet 21. sep 202120:45 > 22:44 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Fudbaleri Bologne i Genoe remizirali su rezultatom 2-2 na otvaranju 5. kola talijanske Serie A.

Domaće je u prednost doveo Aaron Hickey u 49. minuti susreta sjajnim golom sa ruba kaznenog prostora.

Sedam minuta kasnije gosti dolaze do poravnanja. Dokenico Crisito je centrirao sa desne strane, a Mattia Destro glavom loptu smjestio iza leđa Lukasza Skorupskog.

Pet minuta prije kraja gosti su stigli do prednosti. Vanheusden je faulirao Arnautovića, a sudija Fourneau je pokazao na bijelu tačku. Upravo je reprezentativac Austrije preuzeo odgovornost i pogodio za vodstvo svoje ekipe.

I kada se činilo da će Bologna odnijeti sva tri boda, Bonafazi je u kaznenom prostoru faulirao Destra, a sudija Forneau pokazao na novi penal. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Domenico Crisito.

Bologna se nakon ovog remija nalazi na 6. mjestu tabele talijanske Serie A sa 8 osvojenih bodova, dok je Genoa 14. sa 4 osvojena boda.