Remi Konyaspora uz gol Hadžiahmetovića

Nogomet 04. jan 202320:25 0 komentara
İttifak Holding Konyaspor

U Turskoj su u srijedu odigrane četiri utakmice 17. kola Super lige.

Konyaspor je dva puta vodio na svom terenu protiv ekipe iz Sivasa, ali je na kraju morao da se zadovolji samo bodom (2:2). Drugi gol za domaći tim postigao je iz penala Amir Hadžiahmetović, nekadašnji fudbaler Željezničara i reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Galatasaray je u Istanbulu ugostio ekipu Ankaragucua i nakon preokreta te velike borbe vratio se na čelo tabele.

Gosti su poveli već u sedmoj minuti pogotkom dojučerašnjeg igrača Galate 27-godišnjeg Antalyalija. Međutim, domaći tim je do kraja poluvremena uspio da okrene rezultat. Izjednačio je Baris Yilmaz u 16, a prednost je donio francuski napadač Bafetimbi Gomis u 30. minuti. Bio je to sedmi pogodak u prvenstvu za 37-godišnjeg golgetera.

Ankaragucu je u drugom poluvremenu u nekoliko situacija bio blizu izjednačenja, napadao je do posljednjeg minuta, ali se rezultat više nije mijenjao. Za ekipu Ankaragucua cijelu utakmicu je odigrao bivši igrač Sarajeva Nihad Mujakić.