Remi Lazija i Fiorentine u Rimu

Nogomet 29. jan 202320:21 0 komentara
S.S. Lazio

Nakon dva iznenađenja kojima je počeo dan u Seriji A (poraz Milana od Sassuola i Juventusa od Monze), Lazio i Fiorentina odigrali su neriješeno 1:1.

Poveo je Lazio već u osmom minitu. Strijelac je bio defanzivac domaćih Nicolo Casale nakon kornera.

Fiorentina je do izjednačenja, a ispostavilo se i do boda, došla u 49. minutu sjajnim golom Nicolasa Gonzalesa.

Mogli su gosti i do pobjede. Sjajnu šansu je u 66. minutu imao Luka Jović koji je pokušao glavom da matira golmana domaćih, ali je njegov udarac zaustavljen.

Neprecizan je u 79. minutu sa pet metara u zicer situaciji bio sa druge strane još jedan reprezentativac Srbije – Sergej Milinković-Savić koji je sa kapitenskom trakom na ruci odigrao cijeli meč za Rimljane.

Luka Jović je sa druge strane zamijenjen u 85. minutu.