Remi Liverpoola nakon sjajnog starta, poraz Cityja

Nogomet 30. okt 202118:06 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpoola remizirali su na Anfieldu u 10. kolu Premiershipa sa Brightonom 2-2, dok je Manchester City poražen kod kuće od Crystal Palacea sa 2-0.

Krenuli su Redsi silovito i do prednosti stigli već u 4. minuti susreta preko Hendersona, a prednost je udvostručio Sadio Mane 20 minuta kasnije.

Ipak, do kraja poluvremena gosti su prepolovili prednost preko Mwepua koji je postigao prvijenac na fenomenalan način.

Brighton je do boda stigao u 65. minuti susreta kada je Trossard majstorski pogodio na asistenciju bivšeg fudbalera Liverpoola Adama Lallane.

Poraz Cityja kod kuće od Palacea

Crystal Palace je savladao aktuelnog prvaka Manchester City u gostima rezultatom 2-0.

Gosti su poveli već u šestoj minuti preko Wilfrieda Zahe, a dodatan problem za City predstavljao je i crveni karton Laportea u samom finišu prvog poluvremena.

Pobjedu “Jastrebova” potvrdio je Gallagher u 88. minuti susreta kada je pogodio na asistenciju Olisea.

Chelsea je iskoristio kikseve rivala i sigurnom pobjedom protiv Newcastle Uniteda od 3-0 dodatno se učvrstio na liderskoj poziciji i sada ima 25 bodova, Liverpool je drugi sa 22, odk je Manchester City treći sa 20 bodova.