Remi Marseillea i Strasbourga: Kolašincu sat utakmice, Prciću 30 minuta

Nogomet 29. okt 202223:20 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Kakav kraj subotnjeg programa 13. kola Lige 1. Golom Kevina Gameira, Strasbourg je pred svojim navijačima stigao do 2:2 u duelu sa Marseilleom.

A, sve je mirisalo na lagan zadatak izabranika Igora Tudora. Imali su velikih 2:0 do 75. minuta. Najprije je pogodio Dieng, u osmom minutu, da bi Kabore u 35. najavio rutinski trijumf Olimpiquea.

Nije se Strasbourg predavao, golom Motiba stigao je do 1:2 u 76. minutu i najavio uzbudljiv finiš.

Napokon, Gameiro se ušunjao u krilo odbrane gostiju i u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena ovjerio velikih 2:2.

Poslije serije od četiri meča bez pobjede, Marseille je pao na peto mjesto, sa 24 boda. Strasbourg je tek 16. sa ukupno deset poena.

Nešto ranije Paris Saint Germain savladao je Troyes 4:3 u sjajnom meču. Gubili su Sveci dva puta na meču, sa 0:1 i 1:2, ali su golovima Solera, Neymara, Messija i Mbappea došli do 11, pobjede u sezoni.