Remi u derbiju Valencije, Levante tone ka drugoj ligi

Nogomet 30. apr 202222:48 0 komentara
valenciacf.com

Mnogo vatre, žestokog tempa, kartona obje boje, na kraju remi u gradskom derbiju Valencije, između istoimenog tima i Levantea – 1:1.

Valencija i Levante odigrali su neriješeno, u 34. kolu La Lige. Bio je to posljednji ovosezonski gradski derbi Valencije, a veliko pitanje je hoće li ga biti i sljedeće sezone.

Jer, Levante je osvojio tek bod na “Mestalli”, pred tačno 35.099 gledalaca. Na taj način Levante je ostao prikovan za dno tabele, sada sa šest bodova manje od Cadiza, prvog tima iznad crte, četiri runde prije kraja šampionata.

Valencija je povela u 27. minutu golom Dura, na asistenciju Gaye. Samo četiri minuta posle te asistencije Gaya je dobio direktan crveni karton, ostavio je na cjedilu svoje saigrače. Tračak nade za goste da bi mogli do preokreta pojavio se u 81. minutu, kad je Duarte izjednačio, ispostavilo se da je to bilo dovoljno samo za remi.