Remi u velikom derbiju Madrida

Nogomet 25. feb 202320:34 0 komentara
REUTERS/Violeta Santos Moura

Real i Atletico podijelili su bodove u velikom madridskom derbiju odigranom na stadionu Santiago Bernabeu u okviru španske Primere. Meč je završen 1:1, a oba gola viđena su u finišu meča.

U prvom poluvremenu Real je bio bolji rival. Imali su daleko veći posjed lopte i čak osam udaraca prema golu Atletica iz Madrida. Nažalost nijedan nije bio precizan i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak meča bio je znatno uzbudljiviji. Atletico je uspostavio ravontežu i nije dopustio igračima Reala mnogo prostora. Međutim, u 64. minutu Atletico ostaje sa igračem manje. Correa je dobio direktan crveni karton zbog grubog faula.

Očekivalo se da Real od tog trenutka krene ofanzivnije, ali to se nije dogodilo. Atletico je sjajno držao blok na sredini terena i čekao svoju priliku. I dočekao je u 79. minutu.

Centaršut iz slobodnog udarca uputio je Griezmann, a sjajno je reagovao Jimenez i poslao loptu u mrežu za vodstvo crveno-bijelih od 1:0.

Ipak Real se nije predavao. Poslije kornera Luke Modrića u 85. minutu najbolje je na prvoj stativi skočio rezervista Rodriguez i poravnao skor na 1:1.

Iako je ostalo poslije toga još pet minuta i pet minuta nadoknade rezultat se više nije mijenjao.