Richarlison probio bedem Srbije: Orlovi poraženi od Brazila

Nogomet 24. nov 202221:55 1 komentar
REUTERS/Amanda Perobelli

Reprezentacija Brazila savladala je u uvodnom susretu grupe G Svjetskog prvenstva u Kataru selekciju Srbije rezultatom 2:0. Junak pobjede bio je napadač Tottenhama Richarlison.

Nismo mnogo toga imali priliku vidjeti u prvom dijelu. Najbolju priliku propustio je Raphinha, ali je Vanja Milinković-Savić bio siguran.

Postavio je Piksi Stojković pravi bedem ispred gola Srbije, a Brazilci su se doslovno mučili da dođu u priliku.

Nastavili su izabranici selektora Titea sa napadima u drugom dijelu, a veliku priliku propustio je Vinicus kada je njegov šut iz sjajne prilike, dok je Alex Sandro topovskim udarcem pogodio stativu.

Ipak, mreža se zatresla u 62. minuti kada je Vinicus proigrao Richarlisona, a ovaj bez mnogo muke matirao golmana Srbije.

Jedanaest minuta kasnije Vinicius je ponovo prošao sjajno po strani, centrirao za Richarlisona, a ovaj maestralno pogodio gol Vanje Milinković Savića.

Mogla je prednost Brazila biti i veća, ali je u 83. minuti Casemiro pogodio prečku.

Ono što bi moglo zabrinuti Brazilce jeste povreda Neymara zbog koje je napustio igru u 79. minuti susreta.

Kompletan tok susreta možete pronaći OVDJE.