Rodrygo spasio Real od blamaže protiv četvrtoligaša

Nogomet 04. jan 202307:55 0 komentara
CRISTINA QUICLER / AFP

Real Madrid je u šesnaestini finala Kupa kralja svladao četvrtoligaša Cacereno s minimalnih 1:0.

Od najjačih karika Realu su nedostajali Modrić, Benzema, Kroos, Courtois i Vinicius Junior, a domaćin je odolijevao aktualnom pobjedniku Lige prvaka sve do 69. minute. Tada je pogodak odluke i jedini gol na susretu postigao Brazilac Rodrygo.

U ovoj fazi natjecanja tijekom utorka su ispala dva prvoligaša. Elche, posljednja momčad La Lige, izgubila je kod trećeligaša Ceute 0:1. Jedini je pogodak dao Rodri iz jedanaesterca u 44. minuti.

U šesnaestini finala od Kupa kralja se oprostio i Rayo Vallecano. Drugoligaš Sporting je na domaćem terenu u Gijonu slavio 2:0 uz dva gola Milovanovića.

Jedini prvoligaški dvoboj u šesnaestini finala je bio susret Espanyola i Celte, a domaćin je slavio 3-1 nakon produžetaka. Strijelci su za katalonsku momčad u dodanih trideset minuta bili Darder u 97. i Melamed u 118. minuti.