Roma na krilima Dybale srušila Fiorentinu

Nogomet 15. jan 202322:37 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Rome u 18. kolu talijanske Serie A savladali su ekipu Fiorentine rezultatom 2:0.

Viola se sa velikim problemom susrela već u prvih 45 minuta. Brazilac Dodo je u 24. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Vučica je prednost iskoristila u 40. minuti kada je Abraham uposlio Dybalu, a Argentinac matirao Teracciana.

Isti dvojac je postavio i konačan rezultat. Igrala se 82. minuta kada je Abraham upisao drugu asistenciju, a Dybala drugi gol na večerašnjoj utakmici.

Za Romu je od 74. minute nastupio i potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović koji je zamijenio Lorenza Pellegrinija.

Roma je nakon ove pobjede 7. na tabeli Serie A sa 34 osvojena boda, dok je Fiorentina 10. sa 23 boda.