Roma nastavlja pohod ka Ligi prvaka, Tahirović meč odgledao s klupe

Nogomet 04. feb 202320:35 0 komentara
Filippo MONTEFORTE / AFP

Nogometaši Rome pobijedili su u 21. kolu Serie A, Empoli s 2:0 te se tako probili na drugo mjesto talijanskog prvenstva.

Ekipa Jose Mourinha igra odličnu sezonu, trenutno su drugoplasirani u Seriji A te se imaju pravo nadati igranju Liga prvaka iduće sezone.

Podsjetimo, Jose Mourinho preuzeo je Romu prošle sezone te je odmah osvojio premijerno izdanje Konferencijske lige. Ove godine ambicije su još veće, prošli su grupu Evropa lige, a plan je iduće sezone igrati Ligu prvaka, koju nisu igrali od sezone 2018./2019.

Nakon što ih je u prošlom kolu u dramatičnoj završnici utakmice savladao lider Serie A Napoli, Roma je na Olimpicu u 21. prvenstvenom kolu s 2:0 bila bolja od Empolija. Golove su zabili Ibanez i Tammy Abraham u prvih šest minuta utakmice, oba puta nakon kornera.

Nakon minute i pol igre Paulo Dybala namjestio je loptu na korner s lijeve i ubacio ljevicom, a loptu Argentinca u gol je visokim skokom na prvoj stativi pretvorio brazilski stoper Roger Ibanez. Već u šestoj minuti gledali smo prizor koji je ličio na ponovljenu snimku.

Dybala je opet asistirao, a na prvoj stativi je precizan bio Abraham. Rezultat se do kraja nije mijenjao i Roma je trenutno druga na tablici.

Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović čitav meč odgledao je sa klupe za rezervne fudbalere.

Mourinhova ekipa ima dobre šanse za Ligu prvaka, ali na samo dva boda zaostatka nalaze se Lazio, Milan i Atalanta.