Ronaldov Valladolid preko Barcelone ide ka opstanku

Nogomet 24. maj 202300:20 0 komentara
CESAR MANSO / AFP

Barcelona poražena i u drugom uzastopnom meču, ovoga puta na gostovanju Valladolidu – 3:1.

Barcelona je u prošlom kolu slavila titulu, ali je to slavlje pokvario Real Sociedad, koji je slavio trijumf na „Nou Campu“. Katalonci su poraženi i u drugom uzastopnom meču, ovoga puta na gostovanju Valladolidu.

Ekipa u kojoj vlasnički udio ima nekadašnja legenda Barcelone Ronaldo, grčevito se bori za opstanak, a bodovi su im u ovom duelu bili preko potrebni, kako bi napokon bili „iznad crte“ na tabeli La Lige.

Počelo je odlično po domaće, a pomogla im je i Barcelona, tačnije defanzivac Christensen, koji je u drugom minutu poslije nespretne intervencije savladao svog golmana Ter Stegena.

Načinili su potom Katalonci i jedanaesterac, u 22. minutu siguran realizator najstrože kazne bio je Kanađanin Larin. Ispostavilo se da je tada pobjednik već bio odlučen.

Do kraja meča, Valladolid je postigao i treći pogodak preko Plate u 73. minutu, dok je kao u prošlom susretu u poraz svog tima ublažio najbolji strijelac prvenstva, Robert Lewandowski, Poljak je pogodio u 84. minutu za svoj 23. gol sezone.