Rudar na krilima Mandića slavio protiv Veleža na stadionu Rođeni

Nogomet 02. aug 202121:54 > 21:55 0 komentara
FK Velež

Fudbaleri Veleža poraženi su na stadionu Rođeni u okviru trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine od Rudara iz Prijedora rezultatom 2-0.

rijedorčani do prednosti stižu već u drugoj minuti susreta. Luka Kačavenda pravi kardinalnu grešku, a poklon koristi Nikola Mandić koji postiže prvi gol u dresu Rudara.

U desetoj minuti Mandić ima novu veliku šansu, izašao je sam na golmana Veleža, ali je ovaj put Kačavenda odlično reagovao.

U 14. minuti Predrag Zekanović šutira iz slobodnog udarca, a njegov udarac odlazi tik iznad prečke gola Veleža.

U 29. minuti susreta Rudar je udvostručio prednost. Večeras sjajni Nikola Mandić se poigrao sa odbranom Veleža, dodao loptu do Josepha Amoaha koji pogađa gol Kačavende.

Pet minuta kasnije prva prilika na susretu za Rođene. Zeljković je šutirao iz velike udaljenosti, lopta je zakačila jednog od odbrambenih igrača Rudara i otišla pored stative gola Veleža.

U 38. minuti velika prilika za Alena Dejanovića. Izašao je sam na golmana Šćekića, ali je njegov udarac završio pored gola Prijedorčana.

U 40. minuti novi problem za Velež. Osmić na 70 metara od vlastitog gola zaustavlja kontru Rudara i dobija drugi žuti, a samim tim crveni karton. Rođeni su više od poluvremena igrali sa igračem manje.

Zeljković je prvi zaprijetio u drugom poluvremenu. Šutirao je sa 25 metara, a njegov udarac uz dosta muke u korner izbacuje golman Rudara Šćekić.

Fenomenalni Mandić ponovo pokušava u 71. minuti nakon povratnog pasa Zekanovića, ali lopta odlazi visoko preko gola.

Ipak, u 79. minuti Brandao se sjajnim solo prodorom prošetao kroz odbranu tima iz Prijedora, snažno šutirao, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Dvije minute kasnije novi pokušaj Zekanovića, ali i njegov udarac odlazi preko gola Veleža.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Tako su fudbaleri Rudara nakon posljednjeg zvižduka sudije Irfana Peljte mogli početi slaviti prvu pobjedu u ovoj sezoni.