Salah srušio Napoli i izjednačio se s Gerrardom, pobjeda Ajaxa za LE

Nogomet 01. nov 202222:57 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Liverpool je u posljednjem susretu grupe A grupne faze UEFA-ine Lige prvaka rezultatom 2:0 savladao Napoli, dok je Ajax sa 1:2 bio bolji od Rangersa.

Igrala su dva tima na Anfieldu za prestiž. Viđen je dosta tvrd meč, bez mnogo velikih prilika.

Za Liverpool je najveću priliku u prvom dijelu propustio Curtis Jones, dok je u 53. minuti gol Ostigarda poništen zbog ofsajd pozicije nakon asistencije iz VAR sobe.

Alisson je sjajno zaustavio šut Kvaratskhelije. Prednost Liverpoolu u 85. donio je Mohamed Salah nakon jednog kornera, kada je uz dosta sreće loptu ugurao u mrežu Alexa Mereta.

REUTERS/Carl Recine

Egipćanin je tako stigao do 41. gola u dresu Liverpoola kada su u pitanju Evropska takmičenja čime se izjednačio sa Stevenom Gerrardom na vječitoj listi Redsa.

Konačan rezultat postavio je Darwin Nunez u 98. minuti susreta.

Ajax siguran protiv Rangersa

Tim iz Nizozemske je sa 3:1 bio bolji od Rangersa.

Poveo je Ajax već u četvrtoj minuti preko Berghuisa, da bi Kudus u 29. povisio na 2:0.

Tavernier sa bijele tačke u 87. smanjuje prednost gostiju, da bi Conceicao u 89. minuti postigao prvijenac u dresu Ajaxa i ovjerio pobjedu svoje ekipe.

REUTERS/Russell Cheyne

Napoli je pobjednik grupe A sa 15 osvojenih bodova, drugi je Liverpool sa također 15, ali i lošijom gol razlikom. Ajax sa 6 ide u Ligu Evrope, dok je Rangers takmičenje završio bez bodova.