Salernitana nije izdržala protiv Atalante, Đurić asistent

Nogomet 02. maj 202222:47 > 22:50 0 komentara
Filippo MONTEFORTE / AFP

Fudbaleri Atalante i Salernitane remizirali su u posljednjem susretu 35. kola talijanske Serije A na Gewiss Stadionu u Bergamu, a rezultat je glasio 1:1.

Krenula su oba tima dosta ofanzivno od samog starta. Atalanta u borbi za Evropu naredne sezone, Salernitana u borbi za opstanak.

Do prednosti su prvi stigli gosti. Igrao se 27. minut kada je povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Milan Đurić glavom spustio loptu, a Lourenco je smjestio iza leđa Mussoa. Asistenciju Đurića pogledajte OVDJE.

Propustile su obje ekipe po nekoliko izglednih prilika u prvom dijelu pa je to bio rezultat prvog dijela.

Izvršio je Gian Pierro Gasperini četiri izmjene na startu drugog dijela. Napadao je njegov tim, a upravo su rezervisti donijeli timu iz Bergama bod. Igrala se 88. minuta kada je Ruslan Malinovsky proigrao Marija Pašalića, a reprezentativac Hrvatske matirao Seppea.

Atalanta je nakon ovog boda 8. na tabeli Serie A sa 56 osvojenih bodova, dok je Salernitana 18. sa 26 bodova i predstoji joj velika borba za opstanak do kraja sezone.