Salzburg bolji od Dinama, Dediću svih 90 minuta

Nogomet 05. okt 202220:49 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

U susretu 3. kola grupe E Lige prvaka Dinamo je na gostovanju kod austrijskog prvaka RB Salzburga izgubio s 0:1.

Plavi su dobro ušli u susret, u 8. minuti opasno je zaprijetio Mišić, a u 13. minuti i Ivanušec. Međutim, mreža domaćeg sastava je ostala nedirnutom. U 17. minuti zaprijetili su i domaćini, no Livaković je obranio Sučićev udarac. U posljednjih 15 minuta prvog dijela Salzburg je pritisnuo, međutim domaćini niti jednom nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Dinamovom golu.

Pritisak domaćina nastavio se i na otvaranju drugog dijela i Salzburg je u 55. minuti dočekao sjajnu priliku. Seiwald je ubacio iz kornera, Šeško pucao glavom pogodivši Livakovića u glavu.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 68. minuti kada je latvijski sudac Andris Treimanis dosudio jedanaesterac za Salzburg nakon Moharramijevog prekršaja nad Andreasom Ulmerom. Okafor je bio siguran za 1:0.

Dinamo je u sudijskoj nadoknadi uspio zatresti mrežu suparnika, ali gol Drmića je poništen zbog ofsajda.

Amar Dedić je za Salzburg odigrao svih 90 minuta.

Za šest dana hrvatski i austrijski prvak će imati uzvrat na stadionu Maksimir.

U drugom susretu grupe večeras se na Stamford Bridgeu sastaju Chelsea i Milan.

Nakon nepotpunog trećeg kola na vrhu ljestvice je RB Salzburg s pet bodova, Milan ima četiri, Dinamo tri, a Chelsea jedan bod.

u drugom meču koji je počeo u ranijem terminu, RB Leipzig je savladao Celtica rezultatom 3:1.