Salzburg i Lille preživjeli najneizvjesniju grupu, remi Man Uniteda

Nogomet 08. dec 202122:51 0 komentara
REUTERS/Leonhard Foeger

Fudbaleri Salzburga savladali su u direktnom duelu ekipu Seville rezultatom 1:0 i tako izborili nokaut fazu Lige prvaka. U drugom susretu grupe Lille je uvjerljiviđ rezultatom 3:1 bio bolji od Wolfsburga.

Gol vrijedan prolaska dalje Salzburgu je podario Okafor u 50. minuti susreta na asistenciju Adeyemija.

Andalužani su imali nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka, ali je crveni karton Joela Jordana bio nenadoknadiv za tim Julena Lopeteguija.

U drugom susretu ove grupe Lille je savladao u gostima Wolfsburg sa 1:3 i ovjerio prvo mjesto na tabeli.

Yilmaz je doveo u prednost prvaka Francuske u 11. minuti, a prednosti je udvostručio Jonathan David u 72. na asistenciju Angela Gomesa. Rezultat je na 3:0 povećao upravo Gomes u 78. minuti, da bi utješni gol za njemački tim postigao Steffen.

Nakon 6 odigranih kola Lille je pobjednik grupe G sa 11 bodova, Salzburg je drugi sa bodom manje. Sevilla je treća sa 6 bodova i takmičenje će nastaviti u Ligi Evrope, dok je posljednji Wolfsburg sa 5 bodova.

Manchester United je u posljednjem susretu grupe F na Old Traffordu remizirao sa Young Boysima rezultatom 1:1.

Greenwood je doveo Crvene đavole u prednost već u šestoj minuti, ali je Rieder u 42. donio bod Young Boysima.

Drugi susret ove grupe koji je trebao biti odigran između Atalante i Villarreala je otkazan zbog velikih snježnih padavina, te je pomjeren za sutra.

United je nakon 6 kola prvi sa 11 bodova, Young Boysi su posljednji sa 5. Meč između Atalante i Villarreala će odlučiti drugog putnika u nokaut fazu iz ove grupe.