Salzburg nije izdržao: Coman spasio Bayern u posljednjim minutama (VIDEO)

Nogomet 16. feb 202222:55 > 23:03 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri Bayerna remizirali su na gostovanju kod Salzburga u prvom meču ova dva tima u osmini finala Lige Prvaka.

Prvo poluvrijeme

Serge Gnabry kreirao je prvu pravu priliku na Red Bull Areni u Salzburgu, kada je poslije nekoliko driblinga ušao u šesnaesterac domaćina, pucao u donji lijevi ugao Philippa Kohna, koji mu je obranio šut. Igrala se deseta minuta meča.

Samo dvije minute kasnije problemi za Matthiasa Jaisslea. Povreda napadača Noaha Okafora. Zamijenio ga je Chikwubuike Adamu.

Naturalizovani Austrijanac porijeklom iz Nigerije, devet minuta kasnije na najbolji mogući način iskorištava svoju šansu koja mu se ukazala u osmini finala Lige Prvaka.

Poslije asistencije Brendena Aaronsona, Adamu prima loptu u 16-tercu Bavaraca i sa vrha kaznenog prostora precizno plasira loptu iza leđa Svena Ulreicha u 21. minutu.  Adamuov gol pogledajte OVDJE.

Mogli su domaći do 2-0 samo tri minute nakon vodstva, ali nakon dobrog solo prodora, asistent kod prvog gola Aaronson nije uspio savladati golmana tima iz Munchena.

Bayern je nakon pola sata igre zaprijetio preko Leroya Sanea, ali njegov šut je bio neprecizan.

Pred kraj prvog poluvremena Salzburg je tražio penal. Ipak sudac Michael Oliver nakon VAR-a odlučio je da nema elemenata za najstrožiju kaznu.

Drugo poluvrijeme

Drugo poluvrijeme domaći otvaraju jako dobro. Veznjak Salzburga Nicolas Seiwald imao je dobar pokušaj sa vrha šesnaesterca ali je Ulreich uspio ukrotiti njegov udarac.

Kapitensku traku u ovom meču za najtrofejniji njemački klub nosio je Thomas Muller. U 60. minuti Maximilian Wober povukao je Mullera nakon što ga je fudbaler Bayerna sjajno prevario u šesnaestercu Slazburga. Bilo je povlačenja i elemenata za jedanaesterac, ali je Oliver samo odmahnuo rukom i signalizirao da se igra nastavi.

“Stezao je obruč” Bayern oko gola Salzburga u nastavku utakmice. Kingsley Coman krenuo je solo prodor šutirao u lijevi bliži ugao golmana Kohna, ali Švicarac fenomenalno interveniše i brani udarac Sanea. Na odbijenu loptu krenuo je Coman ali Philipp Kohn još jednom pokazuje kvalitet i stiže prije Francuza pokupiti loptu i sačuvati svoju mrežu.

Krenuo je bavarski tim na sve ili ništa i ostalo je mnogo otvorenog prostora za kontranapade. Igrala se 80. minuta kada je odličnu priliku da osigura pobjedu Salzburgu imao Karim Adeyemi. Međutim njegov šut nogom brani Ulreich. Na odbijenu loptu je natrčao Adamu, ali ponovo se ističe odlično raspoloženi golman Bayerna.

Ipak iskustvo Bavaraca presudilo je u samoj završnici i došli su poravnanja. Sule je poslao dugu loptu u kazneni prostor Salzburga, loptu glavom prebacio Muller prema Lewandowskom koji je nije stigao. Ali ipak iz drugog plana dolazi Coman i matira Kohna koji je imao vrhunsku noć na golu Salzburga, ali ovaj udarac nije uspio odbraniti. Gol Comana za konačnih 1-1 možete pogledati OVDJE.

Revanš je na programu 8. marta u Munchenu.