Sampdoria uvjerljiva protiv Empolia

Nogomet 19. sep 202114:36 > 15:36 0 komentara
U.C. Sampdoria

Fudbaleri Sampdorie savladali su u 4. kolu talijanske Serie A u gostima Empoli sa uvjerljivih 3-0.

Ekipu koju je prošle sedmice preuzeo trener Roberto D'Aversa u prednost je doveo Francesco Caputo. Antonio Candreva je u šesnaesterac uputio sjajan centaršut, napadač Sampdorie stigao do lopte prije odbrambenih fudbalera Empolia i svoj tim doveo u vodstvo. Igrala se 31. minuta susreta, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavila je Sampdoria sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, a Francesco Caputo nakon jedne dobre propuštene šanse u 52. minuti postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Ovoga puta loštu je do njega dodao Bereszynski, a iskusni Talijan razornim udarcem postigao prelijep ogodak.

Konačan rezultat postavio je Antonio Candreva lijepim pogotkom u 70. minuti susreta.

Sampdoria je danas upisala prvu pobjedu u sezoni i trenutno zauzima 11. poziciju na tabeli Serie A sa 5 osvojenih bodova, dok je Empoli 15. sa 3 osvojena boda.