Šampionski korak Napolija u Speziji

Nogomet 05. feb 202315:47 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Ekipa Napolija dobila je Speziju 3:0 u 21. kolu italijanske Serije A. Napolitanci su tako nastavili svoj put ka trećoj titulu šampiona Italije, a i nakon ovog meča će imati bar 13 bodova razlike u odnosu na Inter.

Ima još dosta do osvajanja prvog Scudetta još od 1990. godine, ali se u Napulju osjeća da titula konačno stiže. Meč u La Speziji je još jedan dokaz da je Napoli u šampionskom ritmu. Nije doduše odmah Napoli počeo agresivno na ovom gostovanju, ali ni na drugoj strani domaći se nisu nametnuli.

Nije tako bilo pogodaka u prvom poluvremenu, da bi u drugom odmah Napoli dobio penal. Siguran izvođač je bio Khvicha Kvaratskhelia. Rukom je u svom kaznenom prostoru inače igrao Poljak Arkadiusz Recca.

Nije baš Napoli uspjevao da napravi nove šanse, ali je u 68. minutu odmah iskoristio prvu. Victor Osimhen je bio strijelac i to tako što je lijepo skočio na centaršut i savladao golmana domaćih. U 73. minutu je Napoli završio posao na ovom gostovajnu. Opet je Osimhen dao gol iz blizine.

Nigerijac je u La Speziji dao 15. i 16. gol u sezoni.