Sarajevo preokretom i sjajnim golovima savladalo ukrajinski Minaj (VIDEO)

Nogomet 04. feb 202316:18 0 komentara
FK Sarajevo

FK Sarajevo upisalo je pobjedu u prvom pripremnom susretu pred nastavak sezone i to protiv ukrajinskog Minaja.

Fudbaleri Sarajeva savladali su rezultatom 2:1 ukrajinski Minaj u prvoj pripremnoj utakmici u turskoj Antaliji. Bordo tim je gol primio u prvom poluvremenu, odnosno u 25. minuti, a promašio je nekoliko šansi, uključujući i penal prije nego je okrenuo meč u svoju korist, prenosi Sport 1.

Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu, a već na samom početku utakmice imalo je šansu da povede, no brazilski napadač Renan je loše šutirao nakon ubačaja sa desne strane. Nakon petnaestak minuta Ukrajinci prijete prvi put, ali je Muhamed Šahinović siguran. Ipak, desetak minuta kasnije, odbrana Sarajeva loše reaguje, a Šahinović je nemoćan i Ukrajinci dolaze do vodstva.

Opao je tempo igre nakon ove situacije, Ukrajinci su igrali nešto oštrije i niz neugodnih startova često je dovodio do reakcija Ilije Martinovića, koji je nastojao zaštititi svoje saigrače. Sarajevo je u 36. minuti imalo sjajnu šansu da povede, ali je Varešanović promašio penal, a onda mu se nakon penala odbila lopta, no opet je bio neprecizan.

U drugom dijelu, Sarajevo je uglavnom imalo posjed lopte na svojoj strani, ali sve do samog finiša šansi nije bilo. Sarajevo je promijenilo kompletnu ekipu, a u finišu su rezervisti Avramovski, Salčin i Kyeremeh serijom sjajnih poteza kreirali preokret Bordo tima.

Prvo je Avramovski u 77. minuti sjajno probio po desnoj strani i dodao na vrh šesnaesterca, odakle Tarik Ramić prelijepim udarcem matira golmana ukrajinske ekipe. Već u narednoj minuti, sjajnu loptu za Kyeremeha podvaljuje Salčin, ali ovaj promašuje zicer.

Potom je Trako postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda, a bio je to drugi gol Sarajeva koji je poništen na ovom meču. Ipak, u 82. minuti Kyeremeh maestralno pogađa nakon ubačaja sa lijeve strane za zaslužen preokret Sarajeva. Do kraja meča, promjena nije bilo, pa je Sarajevo zasluženo pobijedilo.

Za Sarajevo su u prvom dijelu igrali: Šahinović, Vršajević, Radović, Martinović, Čelik, Čirjak, Mustafić, Varešanović, Guliashvili, Džafić, Renan.

U nastavku su igrali još i Dizdarević, Musa, Trako, Tomašević, Salčin, T. Ramić, Nurković, Avramovski, Ikić, Keremeh i Čataković.