Sarajevo savladalo Željezničar u gradskom derbiju i preuzelo vrh tabele

Nogomet 01. maj 202118:50 > 18:52 0 komentara
Faruk Zametica

Na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" u okviru 28. kola nogometne Premijer lige BiH odigran je sarajevski derbi između FK Sarajevo i FK Željezniča. Završen je rezultatom 3:1.

Prvi pogodak na utakmici pao je u 38. minuti. Strijelac je bio Matthias Fanimo. U 46. minuti Sarajevo povećava rezultat na 2:0 golom Jasmina Mešanovića.

U 60. minuti Fanimo pogađa drugi put za rezultat 3:0. Fudbaler Željezničara Luka Juričić smanjio je vodstvo Sarajeva i pogodio za 3:1.

Željezničar je mogao dodatno smanjiti vodstvo Sarajeva, ali je Vladan Kovačević odbranio jedanaesterac koji je u 55. minuti šutirao Semir Štilić.

Sarajevo se ovom pobjedom vratilo na čelo Premijer lige BiH i ima 56 bodova. Drugi je Borac sa 54, a treći Velež sa 52 osvojena boda.