Schalke pao nakon crvenog kartona, Jarčevi se raspucali

Nogomet 07. aug 202222:05 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Fudbaleri Kolna došli su do prve pobjede u novoj sezoni Bundeslige – "Jarčevi“ su na domaćem "RheinEnergie stadionu“ u subotu pobedili Schalke 04 rezultatom 3:1 (0:0).

Mogao je ishod da bude potpuno drugačiji jer je Schalke postigao gol već u 10. minutu preko Rodriga Zalazara. Ipak, VAR ga je poništio i potom je krenulo “nizbrdo“ za goste iz Gelzenkirhena.

Osao je povratnik u Bundesligu sa desetoricom igrača već u 35. minutu, kada je direktan crveni karton dobio vezista Dominik Drexler.

U narednom kolu Koln će idućeg vikenda gostovati Leipzigu, dok će Šalke pred svojim navijačima sezonu otvoriti u Gelzenkirhenu protiv Borussije Menhengladbah.

U drugom poluvremenu je ekipa Stefena Baumgarta iskoristila brojčanu prednost – Luka Kylian je donio prednost domaćinu u 49. minutu nakon asistencije Hectora. Već u 65. minutu bilo je 2:0, a gol je postigao Florian Kainz.

Uspio je Schalke da prepolovi vodstvo domaćih preko Mariusa Biltera u 76. minutu, ali u 80. sve dileme oko pobjednika otklanja austrijski internacionalac Dejan Ljubičić.