Sedam golova i prva pobjeda Eintrachta u sezoni, nula Kolna i Stuttgarta

Nogomet 28. aug 202220:06 0 komentara
REUTERS/Lisi Niesner

U posljednjem meču četvrtog kola Bundeslige, fudbaleri Eintrachta slavili su na gostovanju Werderu i pobjedu su upisali rezultatom 4:3.

Gosti su poveli nakon manje od dva minuta igre, a egzekutor je bio Mario Gotze.

A onda u samo tri minuta Verder između 14. i 17. minuta dolazi do preokreta. Jung je doneo svom timu izjednačenje, a Bittencourt je pogodio za 2:1.

Kako je brzo domaća ekipa reagovala na primljen gol, tako su isto brzo reagovali i gosti. Najavili su to u 20. minutu kada je Kamadi gol poništen zbog ofsajda, da bi u 32. Kolo Muani izjednačio, a Lindstrom u 39. donio novu prednost Eintracht sjajnim golom.

Sve je riješeno u 48. minutu golom Sowa, ali je konačan rezultat postavljen u drugom minutu nadoknade i to sa bijele tačke. Precizan je bio Fullkrug.

Frankfurt je tako došao do prve pobjede u sezoni i sada na 11. mjestu ima pet bodova. Werder je doživio prvi poraz i na mjestu više ima isti broj bodova sa boljom gol razlikom.

Bremen u petom kolu ide u goste Borussiji Dortmund, a Eintracht će dočekati Leipzig.

Koln je imao sjajnu podršku navijača, imao je igrača više od 56. minuta protiv Stuttgarta, ali je na kraju morao da se zadovolji neriješenim ishodom – 0:0.

I čak su “Jarčevi” dobro prošli, koliko god da to čudno zvuči u situaciji kad su imali igrača više. Jer, Stuttgart je bio bolji rival, imao je ozbiljnije prilike, bio je bliži trijumfu. Iako je od 56. minuta igrao bez isključenog Pfeiffera, crveni karton je potom dobio i trener gostiju Pellegrino Matarazzo.

Ipak, Koln je ako ništa drugo, ostao neporažen i poslije četvrtog kola, ali sa čak tri remija. Švabe su na drugoj strani i posle četvrtog kola bez trijumfa, ali bar imaju na svom kontu tri boda.