Senegal ide dalje, Mane strijelac uz potres mozga (VIDEO)

Nogomet 25. jan 202219:18 0 komentara
REUTERS/Thaier Al-Sudani

Fudbaleri Senegala plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija. Pobjeda Senegala najavljena je golom Sadija Manea koji je meč morao da napusti ranije zbog sumnje da je zadobio potres mozga.

Senegal je u osmini finala Afričkog kupa nacija savladao Zelenorstka ostrva rezultatom 2:0 Poražena ekipa od 21. minuta igrala je sa desetoricom igrača, a u 57. je ostala sa devet fudbalera na terenu.

U 21. minutu direktan crveni karton dobio je Andrade, da bi nakon grubog starta nad Sadiom Maneom u 57. minutu direktan crveni karton dobio i golman Zelenortskih Ostrva Vozinha. Start Vozinhe nad Maneom možete pogledati OVDJE.

Mane je ostao na terenu, nekoliko minuta kasnije postigao i gol za pobjedu svoje reprezentacije da bi tek nakon toga bio zamijenjen.

Pitanje je zašto je Mane uopšte ostao na terenu nakon što je prvo dobio udarac u glavu u sudaru sa golmanom, a zatim i pao direktno na glavu. Zatražio je zamjenu tek nekoliko minuta nakon gola kada se srušio na teren, ali je samostalno uspio da izađe sa travnjaka.

Konačan rezultat postavljen je u drugom minutu nadoknade, odličan gol postigao je Bamba Dieng.

Senegal će rivala u četvrtfinalu dobiti u srijedu kada svoj meč odigraju Mali i Ekvatorijalna Gvineja.