Senzacija: Moenchengladbach deklasirao Bayern Munchen

Nogomet 27. okt 202122:50 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Fudbaleri Bayerna eliminisani su iz DFB Kupa Njemačke i to na kakav način - katastrofalnim porazom od Borussie u Moenchengladbachu - 5:0!

Bio je klasik njemačkog fudbala pred blizu 70.000 gledalaca na Borussia Parku.

Popularni “Ždrijebci” namučili su Bavarce i na startu Bundeslige kad su u prvom kolu nove sezone igrali neriješeno 1:1, ali niko nije mogao ni da sanja da će fudbaleri Borussie u kup utakmici do vrha napuniti mrežu Manuela Neuera.

Već u 21. minutu bilo je 3:0 za domaći tim, a do kraja meča pukla je “petarda“. Golove su postigli Kone u 2, Bensebaini u 15. i 21, Embolo u 51. i 58. minutu.

Posljednji put kad je Bayern primio pet golova bilo je 2. novembra 2019. kad je poražen od Eintrachta u Frankfurtu sa 5:1,  a zanimljivo je da je ekipu kao trener predvodio Austrijac Adolf Adi Hutter. Isti čovjek je i večeras sjedio na klupi Borussie!