Senzacija na Mundijalu: Saudijska Arabija srušila Argentinu (VIDEO)

Nogomet 22. nov 202213:07 1 komentar
REUTERS/Hannah Mckay

Današnjim susretom otvorena je grupa C Svjetskog prvenstva u Kataru, a na kraju smo vidjelu veliku senzaciju. Saudijska Arabija je savladala Argentinu nakon preokreta rezultatom 2:1.

Gaučosi su jedni od favorita za osvajanje šampionata, a fudbaler koji vjerovatno igra svoj posljednji Mundijal, je jedan od najvećih svih vremena – Lionel Messi.

U ofanzivca Paris Saint Germaina uprte su sve oči, a njemu nije dugo trebalo da zatrese mrežu protivnika i izazove erupciju oduševljenja na tribinama stadiona u Kataru.

Pogodio je Messi u 10. minuti sa bijele tačke, a prethodno je sudija Slavko Vinčić dosudio kazneni udarac nakon asistencije iz VAR sobe. Nešto ranije u šesnaestercu srušen je Lautaro Martinez.

Pogodak Messija pogledajte OVDJE.

Nakon toga mrežu je zatresao i Lautaro Martinez, ali je njegov pogodak poništen nakon asistencije iz VAR sobe zbog nedozvoljene pozicije. Argentinci su se u prvom poluvremenu čak 9 puta našli u nedozvoljenoj poziciji, a na prednost su otišli s minimalnom prednošću.

REUTERS/Marko Djurica
REUTERS/Carl Recine
REUTERS/Dylan Martinez
REUTERS/Annegret Hilse

Ipak, u drugom dijelu apsolutni šok za Argentince. Saudijska Arabija je preokrenula rezultat za svega osam minuta.

Najprije je Al Shehri nakon sjajnog driblinga i prodora matirao Martineza za 1:1. Igrala se 48. minuta susreta. Gol dostupan OVDJE.

Da bi potom Al Dawsari sjajnim pogotkom donio preokret Saudijcima za erupciju oduševljenja na tribinama. Pogodak dostupan OVDJE.

Nakon tog trenutka kao da je voda ušla u uši fudbalera Argentine. Sjajnu šansu propustio je Leo Messi, tačnije njegov udarac je odbranio Al Owais.

Pokušao je Messi u 80. minuti iz slobodnog udarca, ali je on otišao visoko preko gola.

Pokušavali su Gaučosi do kraja susreta, ali bezuspješno i nakon toga smo vidjeli najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela turnira.